اجاره و خرید خانه در اونتاریو

برای اجاره و خرید خانه در اونتاریو چه کاری باید انجام داد؟

اگر قصد خرید خانه در اونتاریو را دارید قبل از هر کاری از یک متخصص و کارشناس در بنگاه املاک و همچنین از کارگزار وام مسکن راهنمایی بگیرید.

استان اونتاریو کانادا قطب اقتصادی کانادا و پرجمعیترین استان کشور است که شهرهای بزرگی عمدتا در نوار جنوبی این استان قرار دارند. متوسط رشد بالای قیمت مسکن در استان اونتاریو باعث جذب سرمایه در بازار مسکن این استان بوده است، متوسط قیمت ملک در سپتامبر سال 2021 با رشد 19.7 درصدی نسبت به زمان مشابه سال2020 از 741,062دلار به 887,290دلار کانادا رسیده است.

شما برای روند خرید خانه در اونتاریو  به کمک‌ها و راهنمایی های این افراد نیاز خواهید داشت. بهتر است به غیر از کمک گرفتن و به‌کارگیری از متخصصین و کارشناسان در خریدن خانه با نکته‌های مهمی که در خرید و اجاره خانه در اونتاریو به آنها برخورد خواهید کرد، بیشتر آگاه شوید. توجه کنید که هزینه خریدن خانه در اونتاریو فقط قیمت آن نیست بلکه شامل مخارج جانبی دیگری مانند بیمه و مالیات می‌شود. با داشتن اطلاعات و معلومات بیشتر در این زمینه، با توجه به بودجه خود می‌توانید برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تری داشته باشید.

  1. مالیات خرید خانه در اونتاریو: برای خرید و فروش ملک در اونتاریو مانند دیگر شهرهای کانادا، باید مالیات پرداخت کنید که شامل مالیات بر نقل‌وانتقال و مالیات بر مالکیت خانه است. مقدار مالیات یک فرد مقیم یاشهروند در اونتاریو با یک غیر شهروند در مالیات نقل‌وانتقال ملک، یکسان است ولی مالیات خرید خانه برای غیر شهروند، 15 درصد بیشتر می‌باشد.
  2. برنامه‌ریزی مالی جهت خرید خانه در اونتاریو: بازار املاک اونتاریو، بازاری پر‌نوسان است که قیمت ساختمان در آن پیوستهدر سالهای اخیر افزایشی می‌یابد. یکی از نکات مهمی که باید رعایت شود آماده بودن پولتان است.
  3. توجه کردن به بیمه و مخارج آن: باید خانه و ملک خریداری‌شده را بیمه کنید و همچنین اگر نیاز داشته باشید وام مسکن بگیرید، حتما باید مبلغی را جهت بیمه پرداخت نمایید. اگر در خارج از کشور کانادا تصمیم دارید خانه بخرید باید با متخصصان بیمه در اونتاریو مشورت کنید.
  4. بررسی و تحقیق در خرید خانه در اونتاریو: پیدا کردن عیب های خانه یکی از مهم ترین کارهایی است که باید قبل از خرید خانه در اونتاریو انجام دهید.
اجاره و خرید خانه در اونتاریو

اجاره کردن خانه در اونتاریو چه مراحلی دارد

  1. مراجعه کردن به مشاورین املاک: برای پیدا کردن خانه ای ایده آل و مناسب و اجاره کردن خانه در اونتاریو میتوانید به مشاورین مجرب املاک مراجعه کنید. مشاورین املاک با مشاور مالک خانه، همه‌ی روال مربوط به اجاره خانه در اونتاریو را انجام می‌دهند.
  2. انجام دادن میزان اعتبارفرد: طبق معمول مالکین برای اعتماد به مستاجر در پرداخت اجاره ساختمان، فرآیند credit check را انجام می‌دهند.
  3. ودیعه خسارت را باید پرداخت کرد: در صورت وجود توافق بین طرفین (مالک خانه و مستاجر) بعد از پرداخت ودیعه شامل اجاره ۲ ماه و ودیعه خسارت (مقدار مبلغی که قبل از سکونت در ساختمان، مستاجر باید پرداخت کند)، اجاره‌نامه جاری میشود.
اجاره و خرید خانه در اونتاریو

 فواید اجاره کردن خانه در اونتاریو

·        پس انداز پول نقد برای سرمایه گذاری یا ذخیره برای ودیعه خرید خانه

·        اجاره ساختمان در مکان‌هایی نزدیک به محل کار، رفت و آمد را برای متقاضیان آسان‌تر میکند.

·       به صرفه تر بودن و ارزان‌تر بودن اجاره آپارتمان نسبت به اقامتگاه و هتل‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *