جستجوی خانه در کانادا

یکی از نیازهای اصلی همه افرادی که خواهان جستجوی خانه در کانادا هستند، این است که با بودجه فعلی ای که دارم، چه خانه یا آپارتمانی را می توانم بخرم؟

ما در ایران جهت جستجوی خانه مورد نظر خود به سایت ها و اپلیکیشن هایی مانند دیوار و غیره مراجعه می کنیم و متناسب با بودجه و یا منطقه، جستجوی خود را انجام می دهیم.

اما آیا در کانادا نیز چنین امکانی وجود دارد؟ جواب بله است!

شما در بخش زیر می توانید شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید (به طور مثال تورنتو) و پس از آن محدوده بودجه و شرایط مورد نظر (پارکینگ دار بودن و یا چند اتاق خواب بودن و غیره) را مشخص کرده و در آخر جستجو می کنیم.

با توجه به اینکه منوهای این لینک به زبان انگلیسی است، قبل از استفاده منوها به صورت کامل توضیح داده می شود تا شما بتوانید به راحتی جستجوی مورد نظر خود را انجام دهید.

لینک جستجوی خانه در کانادا

آموزش استفاده از لینک بالا:

1- پس از ورود به لینک فوق، صفحه زیر نمایش داده می شود:

جستجوی خانه در کانادا

2- پس از ورود، در بخش type city نام شهر مورد نظر را وارد می کنیم (لازم به توضیح است که بیشتر شهرهای بزرگ دنیا در این لیست هستند). به صور مثال ما شهر تورنتو را به زبان انگلیسی وارد کردیم:

جستجوی خانه در کانادا

3- در گوشه گزینه city یک فلش وجود دارد که در صورت انتخاب آن شکل زیر دیده می شود.

جستجوی خانه در تورنتو
  • در تصویر فوق، چنانچه گزینه City انتخاب کنیم، می توانیم شهر مورد نظر خود را جستجو کنیم. همانند تصویر فوق که شهر تورنتو انتخاب شده است.
  • چنانچه گزینه Community انتخاب شود، می توان با نام محله جستجو را انجام داد. به طور مثال high park north یک محله بزرگ و شناخته شده در تورنتو است و یا Willowdale. (انگار محله سعادت آباد در تهران را جستجو کنیم)
  • چنانچه کدپستی یک خانه خاص را داریم و بخواهیم آنرا جستجو کنیم، گزینه Postal Code انتخاب می شود.
  • و چنانچه آدرس خاصی داریم و می خواهیم این آدرس خاص جستجو شود، گزینه Address انتخاب می شود.

4- توسط گزینه Bed می توانید تعداد اتاق خواب مورد نیاز را تعریف کنید و در قسمت Bath تعداد حمام مورد نیاز را می توانید تعیین کنید.

جستجوی خانه در کانادا

در عکس فوق مشاهده می شود که که دو گزینه 1 و +1 دیده می شود.

چنانچه گزینه 1 را انتخاب کنید، تنها خانه هایی به شما نشان داده می شود که تنها یک اتاق خواب دارد، اما چنانچه +1 انتخاب شود، معنی آن این است که خانه می بایست حداقل یک اتاق داشته باشد. به طور مثال +2 یعنی خانه هایی که 2 و بیشتر اتاق خواب دارد اما 2 یعنی خانه هایی که فقط 2 اتاق دارد.

5- حال می پردازیم به بخش تعیین اجاره یا خرید. یعنی در این بخش می توانیم مشخص کنیم که قصد خرید خانه داریم یا اجاره.

اجاره خانه در کانادا

با باز کردن منو، به شکل زیر می رسیم:

جستجوی خانه در کانادا

در شکل فوق، چنانچه قصد داشتیم جهت خرید خانه جستجو را انجام دهیم، گزینه Buy باید تیک خورده باشد و تیک گزینه Rent را برمی داریم، و برعکس، چنانچه بخواهیم خانه اجاره کنیم تیک Rent را زده و تیک Buy را بر می داریم.

6- در بخش مشخص شده، می توانید با توجه به بودجه خود، محدوده قیمت خانه مورد نظر را تعیین کنید.

در بخش Price from شما حداقل قیمت و در قسمت Price حداکثر قیمت مشخص می شود.

جستجوی خانه در کانادا

7- حال می پردازیم به گزینه هایی که در بخش پایین آن تیک خورده:

جستجوی خانه در Toronto

برای توضیح هر کدام از گزینه های تصویر فوق، برای راحتی توضیح، کلمه انگلیسی مقابل آن نوشته نمی شود و فقط بر اساس اعداد توضیح داده می شود.

1- Att/Row/Twnhouse به معنی خانه های ۲ یا ۳طبقه به هم چسبیده است که یک واحد مسکونی را تشکیل میدهند.

2- ساختمانهای مسکونی هستند که توسط شرکت های خاصی ساخته شده اند و کسانی که ساکن آن هستند، سهامدار آن محسوب می شوند و بر اساس متراژ واحد، درصدی از سهام آن شرکت را دارند.