قیمت خرید خانه در کانادا

قیمت خانه در کانادا تاثیر پذیر از شرایطی می باشد که در این مقاله به آن پرداخته شده است، خرید خانه در کانادا پیچیدگیهای خاصی دارد که در برخی موارد بسیار دشوار است و خریدار باید اطلاعات کافی داشته باشد و برای اطمینان حتما از یک مشاور باتجربه و مجرب کمک بگیرد.

جهت جستجوی پیشرفته خانه می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

قیمت خرید خانه در کانادا

هزینه ها و عوامل اقتصادی مختلفی در قیمت تمام شده در قیمت خرید خانه در کانادا باید در نظر داشت که در این مطلب  به چند مورد آن می پردازیم:

  1. مالیات انتقال ملک ( به جز استان ساسکاچوان و آلبرتا) که حدوداً 0.5 تا 2 درصد از ارزش ملک می باشد، این میزان فرمول خاصی محاسبه میشود با افزایش قیمت خرید خانه در کانادا بصورت تصاعدی بالا می رود. اگر خریدار اولی هستید از تخفیف درمالیات انتفال ملک بهره مند خواهید شد.
  2. مالیات مسکن که هر سال براساس قیمت تقریبی ملک محاسبه و توسط مالک پرداخت می شود.
  3. هزینه های اخذ وام مسکن که مطابق قوانین هر موسسه یا بانک وام دهنده متفاوت است.
  4. هزینه بازرسی فنی ساختمان که معمولا حداکثر تا ۵۰۰ دلار می باشد.
  5. هزینه حقوقی که حدوداً 1500 دلار می باشد باید به وکیل پرداخت شود.
  6. به نماینده املاک از طرف فروشنده حدوداً 3 تا 5 درصد از ارزش ملک باید پرداخت شود.
  7. اگر مقدار پول ودیعه شما کمتر از 20 درصد قیمت خرید ملک باشد باید حداقل 80 درصد وام دریافتی را نزد شرکتهای خاص بیمه نمایید و هزینه این بیمه برعهده خریدار ملک است.
قیمت خرید خانه در کانادا

قیمت خرید خانه در شهرهای کانادا

قیمت خرید خانه در کانادا در شهرهای آن متفاوت است در این مطلب به آن می پردازیم:

قیمت خانه در تورنتو

به دلیل شیوع ویروس کرونا و تغییر شرایط افتصادی در سال 2020 بازار مسکن کانادا دچار تحول بزرگی شد و رشد فزاینده قیمتها در اواخر سال 2020 و بخصوص جهش قیمتها در سال 2021 میانگین قیمت خانه در تورنتو با افزایش 18 درصدی در ماه سپتامبر نسبت به سال 2020 به1,136,000دلار کانادا رسیده است. میانگین قیمت کاندو آپارتمان در کلان شهر تورنتو با افزایش 12درصدی نسبت به زمان مشابه درسال 2020 به 709,000 دلارکانادا رسیده است.

قیمت خانه در ونکوور

ونکوور در بین شهرهای کانادا به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی عالی از لحاظ قیمت ملک، قیمت بالاتری دارد. هرچند تعداد معاملات خرید و فروش مسکن در سپتامبر سال 2021 نسبت به سپتامبر سال 2020 کاهشی 14 درصدی داشته است با این حال متوسط قیمت خانه در این شهر در ماه سپتامبر سال 2021 نسبت به سپتامبر سال 2020 با افزایش 14 درصدی به 1,186,000 دلار کانادا رسیده است. در همین مدت میانگین قیمت کاندو آپارتمان درکلان شهر ونکوور با افزایش 8 درصدی به 739,000 دلار کانادا رسیده است. شهرهای تورنتو و مونترال که افزایشی بوده اند قیمت خانه در ونکوور روند کاهشی داشته است ولی همچنان گرانترین شهر کانادا محسوب میشود.

قیمت خانه در مونترال

متوسط قیمت خانه در مونترال کانادا در ماه اوت سال 2021 با افزایش 14 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 542,000 دلار کانادا رسیده است، در همین مدت متوسط قیمت کاندو آپارتمان بل 20 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 375,000 دلار کانادا رسیده است.

مراحل قانونی خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا مراحل پیچیده ای دارد از این رو باید این کار به عهده مشاور آگاه و مجرب سپرده شود. در ابتدای امر خریدار با کمک مشاور خود اطلاعات کاملی از ملک پسندیده شده بدست آورده و پیشنهاد حقوقی و مالی خود را توسط مشاور خود تنظیم و به فروشنده ارسال مینماید، مشاور ملکی شما با این پیشنهاد مذاکرات فشرده ای رادر جهت منافع شما با وکیل و مشاور فروشنده آغاز می نماید. در صورت توافق بر سر قیمت و موارد حقوقی شما باید کسری از مبلغ خرید را که معمولا 10 درصد می باشد را در مدت زمانی مشخص به حساب دفتر مشاور و وکیل فروشنده واریز نمایید، از این زمان وکیل ملکی شما با دریافت نسخه ای از قرارداد خرید با هماهنگی وکیل فروشنده کار تنظیم و انتقال قانونی سند ملکی را انجام خواهد داد.

وکیل خریدار باید در زمانی که در اختیار دارد نسبت به صحت قانونی ملک و سند فروشنده اطمینان حاصل و در نهایت بعد از تایید همه ی شرایط توسط وکیل پول به فروشنده پرداخت می شود و خانه به خریدار تحویل داده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به طور رایگان از مشاوره کارشناسان این مجموعه استفاده کنید. تماس با کارشناسان

انگلیسی زبانان نیز می توانند به پیج زبان انگلیسی این مجموعه مراجعه کنند.